RESULTATS – CAMPIONAT d´ESPANYA de SALVAMENT i SOCORRISME Juvenil i Junior- CESN SILLA

CESN SILLA

Tretze comunitats autònomes, dos clubs més i un número de socorristas quasi igual a l’edició anterior es van donar cita en Zarauz en la trenta-unena edició del Campionat d’Espanya Juvenil i Júnior d’Estiu de Salvament i Socorrisme, que es va celebrar este cap de setmana en la platja de Zarautz (Guipúscoa).

Un número quasi parell d’esportistes, 403 enguany (256 juvenils i 147 júniors).

La participació per sexe, en el global de les dos categories, va ser del 50,87 per cent de socorristas masculins i el 49,13 de femenines. Major presència de dones en juvenils, 131 (51,17%) enfront de 125 hòmens (48,83%) , mentres que en júniors al contrari, amb 80 hòmens (54,42%) i 67 dones (45,58%).

CESN SILLA aconseguix 7 medalles: 2 ORS, 3 BRONZES i 46 FINALISTES.

Resum dels resultats:

CATEGORÍA JUVENIL 4º GENERAL PER EQUIPS

Juvenil Masculí 9º

Juvenil Femenina 5ª

RELLEUS MASCULÍ

Final Ocean 7º

RESCAT TUB TERCERS D´ESPANYA

Final Sprint 5º

Rescat amb taula 12º

BRONZE per a CARLOS, DAVID, DONÍS i MARIO

RELLEUS FEMENINO

Final Ocean 6ª

Rescat amb tub CAMPIONES D´ESPANYA

Sprint TERCERES D´ESPANYA

Rescat amb taula SUBCAMPIONES D´ESPANYA

BRONZE en sprint per a TERESA, VIOLETA, SHEILA I IRIS

INDIVIDUALS

TERESA BRULL

  • 4ª FINALISTA en Banderes
  • 16ª FINALISTA en Ocean
  • FINALISTA en Ski

SHEILA BARREÑA

  • 12ª FINALISTA en Banderes
  • 6ª FINALISTA en Nadar Surf
  • 16ª FINALISTA en Taula
  • 14ª FINALISTA en Ocean

IRIS RODRIGUEZ

  • 12ª FINALISTA en Nadar Surf
  • 12ª FINALISTA en Taula

VIOLETA ZARAUZA

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Taula
  • 11ª FINALISTA en Ocean
  • FINALISTA en Ski

SOFIA GÓMEZ

  • FINALISTA en Tabla

MARIO CASTEJÓN

  • 7º FINALISTA en Nadar Surf
  • 13º FINALISTA en Ocean

CARLOS ALBERT

  • 17º FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Taula

DANIEL BÓVEDA

  • 18º FINALISTA en Nadar Surf

ETHAN MARTÍNEZ

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Ocean

DONÍS CISCAR

  • FINALISTA en Taula
  • 16º FINALISTA en Sprint

CATEGORIA JUNIOR 10º GENERAL PER EQUIPS

MASCULÍ 11º

FEMENINA 8ª

RELLEUS FEMENINS

Ocean 12º FINAL

Rescate con tubo CAMPIONES D´ESPAÑA

Sprint TERCERES D´ESPAÑA

Rescat con taula 9º FINAL

CAMPIONES D´ESPANzYA en Rescat amb tub – ISABEL, TANIA, NATALIA i BEA
BRONZE per a BEA, PAULA, NATALIA i SOFÍA

RELLEUS MASCULINS

Ocean 15º FINAL

Rescat amb tub 4º FINALISTAS

Sprint 10º

Rescat amb taula 13º

INDIVIDUALS

CHRISTIAN MAYA

  • 9º FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA Taula

RAUL MORENO

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Ocean

JOAN FUSTER

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Ocean

JOSÉ MARÍA LÓPEZ

  • FINALISTA en Nadar Surf

SERGIO RAMOS

  • 8º FINALISTA en Sprint
  • 11º FINALISTA en Banderes

BEATRIZ MASCARÓS

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Taula
  • SUBCAMPEONA DE ESPAÑA en Sprint
BEATRIZ MASCARÓSSUBCAMPIONA D´ESPANYA en Sprint

NATALIA BENJUMEA

  • 13ª FINALISTA en Banderes
  • FINALISTA en Nadar Surf
  • 14ª en Sprint

TANIA RENGEL

  • 18ª FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Taula

ISABEL BENACHES

  • FINALISTA en Nadar Surf
  • FINALISTA en Taula

Enhorabona a tots pels resultats i ara a continuar treballant!

Vos deixem l´enllaç dels resultats i l´enllaç de la classificació general de la página de RFESS

CESN SILLA